poniedziałek, 31 sierpnia 2009

Swiadomosć

"Są tacy szczęsciarze, którzy doznają nagłego olsnienia. Po prostu stają się nagle swiadomi. Inni dojrzewają powoli, stopniowo. Widzą coraz więcej. Iluzje rozpadają się, rozmaite fałszywe wyobrażenia się złuszczają i osoby te zaczynają docierać do rzeczywistosci. W tej kwestii nie ma żadnej generalnej zasady. Jak w znanej historii o lwie, który naptyka stado owiec, posród których ze zdumieniem spostrzega lwa. Takiego , który od maleńkosci wychowywany był przez owce. Beczał jak owca i poruszał się jak owca. Nasz lew ruszył się ku niemu, a kiedy "owczy" lew stanął przed nim, drżał na całym ciele.
Lew zapytał go:
- Co robisz posród tych owiec?     A lew-owca odpowiedział:
- Jestem owcą.
- Nie, nie jestes. Pójdź ze mną.
Zaprowadził lwa-owcę do stawu i powiedział:
- Spójrz!
Gdy lew-owca zobaczył swe odbicie w wodzie, wydał z siebie potężny ryk i w tym momencie dokonała się przemiana. Nigdy już nie był taki, jak kiedys. "


("Przebudzenie" Anthony de Mello)

..............................................................................................................................

Niestety z niewiadomych powodów aktualnie nie mogę używać wszystkich polskich znaków. Za utrudnienia przepraszam. Mam nadzieję, że wkrótce rozwiążę ten problem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz