czwartek, 17 marca 2011

" Przypadek nie - przypadek "Druga w nocy. Pora już późna, a ja jeszcze się nie kładę. Jakbym jeszcze miała coś do wykonania, jakby jeszcze czekało na mnie coś ważnego. Nie wiem skąd to wiem, po prostu to czuję. Bez chwili namysłu podchodzę do swojej biblioteczki. Otwieram szafkę. Wyciągam kilka książęk...
Otwieram pierwszą. Czytam. Chwila zadumy...
Otwieram drugą . Znowu czytam. Nie... to nie może być przypadek, że czytam właśnie ten fragment.Przecież, godzinę temu, korzystając z chwili przy karmieniu synka, czytałam Ewangelię z dokładnie takim samym przesłaniem. Jakby Ktoś chciał mi coś przekazać. Jakbym dostała ważny komunikat, który nie mógł czekać do rana...

Właściwie nie wiem dlaczego jestem zaskoczona. Przecież to nie pierwszy raz. Nie pierwszy raz Bóg działa w moim życiu. Nie pierwszy raz mówi do mnie w taki sposób. Dotyka tak wyraźnie.

Pamiętam treść jednej z Homilii, mówiących o tym, że Bóg mówi do nas nieustannie...że tylko trzeba chcieć Go usłyszeć. Przecież Jego Słowo mamy na wyciągnięcie ręki. Usłyszałam wtedy: "Jak mamy zamiar Go usłyszeć , nie sięgając po Pismo Św.? "


Nie mam wątpliwości, że Bóg do nas przemawia. Że wcale nie trzeba być Świętym, aby doświadczyć tej łaski. On stawia na naszej drodze konkretnych ludzi, prowadzi nas do nieprzypadkowych miejsc, robi to w takim, a nie innym czasie. W NASZYM czasie. Daje odpowiedzi na dręczące pytania. Rozwiewa wątpliwości. Wystarczy otworzyc szeroko uszy, oczy, a przede wszystkim swoje serce. Otworzyć się na Boże działanie.
A może po prostu się na nie nie zamykać ... ?

...................
źródło fot. : dobrypasterz.pl

4 komentarze:

 1. Może nie w temacie, ale w książce którą wczoraj przywiózł mi kurier jest zdanie, które bardzo pozytywnie mną "WSTRZĄSNĘŁO". Mianowicie:

  "Każde dziecko przynosi ze sobą wiadomość, że Bóg się jeszcze nie zniechęcił".

  Dziękuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. nie ma w zyciu przypadkow


  PADRE

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, nie ma przypadków. Życie człowieka jest trochę jak film. Człowiek może być autorem scenografii, ale reżyserem zawsze będzie Bóg.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się z tego zdania:) Bardzo się cieszę. Myślę, że jeszcze nie jedno Tobą wstrząśnie ;)A przypadki... Kochani...podpisuję się pod tym co piszecie, obiema rękami:)

  OdpowiedzUsuń