czwartek, 18 listopada 2010

Pierwsze miejsce

" Jak często Bóg nas, wierzących, doświadcza i próbuje.

Możemy mówic głośno: "Wierzę w Boga, Ojca wszechmogącego", aż się mury trzęsą w kościele, lecz czy potrafimy w trudnych chwilach postawic Boga na pierwszym miejscu ?

Wyobraźmy sobie, że nagle spada na nas coś strasznie nieprzyjemnego, nie chcemy tego i boimy się. Doświadczenie wydaje nam się nonsensowne, absolutnie przeszkadzające nam w naszych planach, w naszych marzeniach. I równie nagle zdajemy sobie sprawę, że to Pan Bóg tego chce. Niech On będzie na pierwszym miejscu, a nie ja ! Wtedy dopiero zdajemy egzamin wiary. Jedna z mistyczek mówiła, że kiedy człowiek zdobywa się na podobny akt wiary, to jego wiara zbawia nawet niewierzących - światło pada na najbardziej ciemne serca.

Wiara nie jest żadnym pokojem ani ciszą, lecz dramatem i ciągłą walką.

Przed nami wiele egzaminów. Zdając je, Boga mamy stawiac na pierwszym miejscu: " Tobie Boże zaufałem, nie zawstydzę się na wieki ! " .


 - Ks. Jan Twardowski   ( " Kilka myśli o wierze, nadziei i miłości." )

.......................................................................................................

źródło fot.:  www.strykowski.net


środa, 17 listopada 2010

Życie cudem jest...40 długich tygodni wypełnionych na zmianę niepewnością i lękiem, radością i nadzieją,
już za mną. Aż nie chce mi się wierzyc, że minęło już blisko dwa miesiące, odkąd 27 września przyszedł na świat nasz Jaś. A jednak...
Czas płynie szybciej niż myślałam.

Doczekałam się. To naprawdę się stało... Dziś mogę już o sobie powiedziec, że jestem mamą trójki dzieci :) Szczęśliwą mamą. Jeszcze trochę zmęczoną i nie do końca w swoim ciele, ale niesamowicie szczęśliwą.

Choc okres ciąży nie był czasem łatwym, cieszę się że gotowa byłam zaufac by dziś cieszyc się obecnością tej cudownej, małej istotki .


Z głebi serca dziękuję wszystkim, którzy pamiętali o nas w modlitwie.


DZIĘKUJĘ .......................................................... 
źródło fot. : ansatechnologies.com